ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14488118
*
nr 1448 8118
Spegel
Gustaviansk stil, 118x52cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 20:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 15:25:10
1
700 kr
14/2 11:07:53
2
Vinnande bud
14/2 19:49:14
3
900 kr
14/2 19:49:14
2
1.000 kr (Budbetjänt)
14/2 19:51:12
3
1.200 kr
14/2 19:51:12
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1448 8118
Spegel
Gustaviansk stil, 118x52cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 15:25:10 | 1 | 700 kr |
14/2 11:07:53 | 2 | Vinnande bud |
14/2 19:49:14 | 3 | 900 kr |
14/2 19:49:14 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
14/2 19:51:12 | 3 | 1.200 kr |
14/2 19:51:12 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45